رفع بوی بد فاضلاب در کرج – از بین بردن بوی بد چاه فاضلاب

رفع بوی بد فاضلاب با روش 100% تضمینی. علت بوی فاضلاب در آشپزخانه، توالت، حمام و طبقه اول آپارتمان چیست؟ در این مقاله 5 روش از بین بردن بوی بد فاضلاب بررسی میشود

رفع بوی بد فاضلاب در کرج

بوی فاضلاب تجربه بسیاری بدی است ..

بوی بد ناشی از فاضلاب آشپزخانه معمولا به دلیل پسماند غذاها ایجاد می شود. وقتی ظرف ها را می شویید باقی مانده غذاها در لوله ها گیر می کند و در طول زمان بوی تعفن وحشتناکی ایجاد می کند. باکتری ها و قارچ ها نیز باعث این بوی نامطبوع داخل لوله فاضلاب می شوند.

بوی بد فاضلاب اگر شدید شود، واقعا غیر قابل تحمل خواهد بود و اگر درمانی برای رفع بوی بد توالت از خانه پیدا نکنید، این بو شما را مجبور به ترک خانه خواهد کرد. بوی بد فاضلاب در طبقه اول و دیگر طبقات به دلیل انتشار گازهای فاضلابی نظیر سولفید هیدروژن، آمونیاک، دی اکسید کربن، متان، نیتروژن و هیدروژن می باشد که به دلایل مختلف مثل رسوب گرفتگی جداره لوله یا وجود پسماند در لوله مانند چربی و … منتشر می شود. درمان قطعی بوی بد فاضلاب مستلزم از بین بردن منبع ایجاد گازهای فاضلاب می باشد. تا زمانی که اینکار انجام نشود، قطعا بوی بد فاضلاب از توالت، حمام یا آشپزخانه رفع نخواهد شد. برای نجات خود و خوانواده تان بهتر است همین حالا به دنبال درمان قطعی بوی بد فاضلاب باشید!

علت بوی بد فاضلاب در آپارتمان چیست؟ چرا بوی فاضلاب در آشپزخانه، توالت، حمام و طبقه اول می پیچد؟ روش تضمینی رفع بوی بد فاضلاب چیست؟ لوله بازکنی در کرج توسط شرکت کرج سرویس آیا قادر به رفع بوی بد فاضلاب است؟ پاسخ تمام سوالات و روش رفع بو تضمینی اینجاست.

به طور معمول روزانه بسیاری از ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی استان البرز با مشکل بوی بد فاضلاب دست و پنجه نرم می کنند.

مشکلی که اگر در آپارتمان های مسکونی به وجود آید، آرامش را از ساکنین آن ساختمان سلب میکند و زندگی برایشان سخت و غیر قابل تحمل می شود. و اگر در ساختمان های اداری و تجاری این مشکل پیش آید قطعا هم برای کارکنان آن بخش و هم برای مشتریان و مراجعه کنندگان آزار دهنده خواهد بود.

به همین خاطر است که روزانه بسیاری از مردم به دنبال راه حل قطعی و تضمینی برای رفع بوی بد فاضلاب در کرج هستند.

در این مطلب قصد داریم هر آنچه در مورد بوی فاضلاب، علت بو دادن لوله فاضلاب و روش های از بین بردن آن در خانه نیاز دارید معرفی نماییم.

علت بوی بد فاضلاب چیست؟

گازهای سپتیک

گازهای سپتیک بر اثر موارد زیادی ایجاد می شوند که مهم ترین آنها وجود رسوب، جرم و چربی در دیواره لوله می باشد. متاسفانه اگر از اسید استفاده کنید چون مایع است تنها کف لوله را تمیز می کند در صورتی که دیواره و سقف لوله همچنان دارای منبع انتشار گاز می باشد، علاوه بر این اسید باعث پوسیده شدن اتصالات لوله و از بین رفتن چسب آنها می شود که در نهایت نشتی فاضلاب را به همراه خواهد داشت. پس پیشنهاد می کنیم تا حد ممکن از اسید و مواد شیمیایی استفاده نکنید چون فایده ای ندارد.

گازهای سپتیک

وجود پسماند و مواد فاسد در داخل لوله

این مواد اصلا باعث گرفتگی نمی شوند هر چند میزان بسیار کمی داشته باشند، اما بسیار مشکل ساز هستند. مواد عذایی یا فاضلابی که در حال تخلیه شدن از لوله فاضلاب است، امکان دارد مقداری از آن به لوله بچسبد و پس از مدتی فاسد شود و باعث ایجاد رسوب گردد. همان رسوب با تحریک شدن میتواند گاز فاضلاب تولید نماید. تا وقتی که این منبع از بین نرود شما همچنان مشکل بوی فاضلاب خواهید داشت.

مشکل در شتر گلویی

زانویی لوله ها که به اصطلاح به آن شتر گلویی می گویند جایی است که شبیه به تله می باشد و هر چیزی میتواند در آنجا گیر کند. یکی از مهمترین ویژگی های شتر گلویی نگه داشتن آب می باشد تا به وسیله آن مانع از خروج گاز به فضای خانه شود. اگر شتر گلویی مشکل داشته باشد و نتواند آب را بصورت استاندارد در خود نگه دارد، گازهای سپتیک وارد فضای منزل خواهند شد و شما آنها را به شکل بو استشمام خواهید کرد. استاندارد نبودن شتر گلویی یکی از موارد مهم در انتشار بوی فاضلاب می باشد.

کهنه شدن، پر شدن و نشت چاه فاضلاب

گاهی اوقات علت بوی فاضلاب در طبقه اول به خاطر چاه فاضلاب می تواند باشد. اما درصد آن خیلی پایین است چون اگر چاه به مشکل خورده باشد، حجم گازهای خارج شده به قدری زیاد است که شما را از خانه فراری خواهد داد. اما اگر اینطور نیست امکان دارد حجم آب چاه بالا آمده باشد، چاه نشت کرده باشد یا به دلیل کهنه شدن چاه، دیواره آن نیاز به لایروبی و کف تراشی داشته باشد. به هر حال اگر اینطور باشد، نیاز به بازدید توسط یک کارشناس و متخصص از بین بردن بوی فاضلاب می باشد.

لوله وِنت

گاهی اوقات لوله ونت ساختمان هم به مشکل میخورد و باعث ایجاد گازهای فاضلاب و نهایتا بوی فاضلاب می گردد. لوله ونت همان لوله ای است که برای خروج گاز از دهانه چاه یا لوله فاضلاب شهری به بالا ساختمان کشیده شده است و هواکش های توالت به آن وصل هستند. اگر این لوله به مشکل بخورد قطعا کل ساختمان با بوی فاضلاب مواجه می شوند. برای اینکه مطلع شوید لوله ونت اشکال دارد یا خیر بهتر است به پشت بام ساختمان خود بروید و لوله های فاضلابی که از سطح ساختمان بیرون آمده اند را چک کنید. ارتفاع این لوله ها باید چیزی بین ۱.۵ الی ۲ متر باشد و سر آنها زانویی یا کلاهک داشته باشد.

برای از بین بردن تضمینی بوی فاضلاب از ساختمان از روش های زیر استفاده کنید:

۱. آب با سرکه و جوش شیرین

آب را به کاسه به همراه 200 میلی لیتر سرکه اضافه کنید.

100 گرم جوش شیرین اضافه کنید.

می بینید واکنش شیمیایی رخ می دهد. بنابراین سریعا مخلوط را در فاضلاب بریزید.

پس از نیم ساعت، یک لیتر آب جوش بریزید.

همانطور که می بینید، این روشی مقرون به صرفه و ساده برای خلاص شدن از بوی بد ناشی از فاضلاب آشپزخانه تان است. همچنین می توانید از این کار برای بوی زننده حمام و توالت استفاده کنید.

آب با سرکه و جوش شیرین

۲. ریختن آب در شتر گلو

اگر توالت شما دارای شتر گلویی است بهتر است آن را بررسی کنید که آیا آب را در خود نگه می دارد یا خیر؟ اگر آبی داخل زانویی سرویس بهداشتی نبود باید بصورت مرتب آب درون لوله توالت بریزید تا با اینکار مانع از خروج گازهای سپتیک شوید. توجه داشته باشید که این روش، یک راه حل همیشگی و نهایی برای رفع بوی بد دستشویی در آپارتمان نیست بلکه با اینکار به مدت محدود از شر بوی بد توالت و فاضلاب در ساختمان خلاص خواهید شد. برای اینکه کاملا بوی فاضلاب را از بین ببرید، حتما باید از یک کارشناس کمک بخواهید تا بررسی شود که چرا آب درون شتر گلویی نمی ماند.

۳. آب همراه با مخمر نان

یک کاسه آب جوش آماده نمایید و یک بسته مخمر نان را درون آن بریزید تا حل شود. مخمر نان در واقع می تواند لوله را از هر گونه مواد فاسد مانند چربی، پسماند غذایی و رسوب پاکسازی نماید. پس از حل شدن مخمر نان، باید آن را درون لوله ای که بوی فاضلاب می دهد بریزید. بعد از اینکار باید یک شبانه روز به آن مهلت دهید تا کار خود را در لوله انجام دهد. پس از آن لوله مورد نظر را با آب سرد به خوبی شستشو دهید. در صورت نتیجه نگرفتن می توانید این کار را برای چند نوبت دیگر تکرار کنید. اگر چندین بار تکرار کردید و باز بوی فاضلاب از بین نرفت، مشکل جدی است و نیاز به یک سرویسکار متخصص دارید تا خدمات حرفه ای ارائه دهد.

۴. نوشابه و جوش شیرین

شاید شنیده باشید که نوشابه میتواند لوله فاضلاب را باز کند اما ندانید چرا نوشابه همچین قدرتی دارد؟ نوشابه به دلیل فرمول ساختاری که دارد میتواند عامل گرفتگی را نرم کند و نهایتا مسیر لوله را باز نماید. برای رفع بوی بد توالت هم میتوان از نوشابه استفاده کرد البته به همراه جوش شیرین ! این محلول قدرت بالایی در پاک سازی لوله فاضلاب دارد و میتواند پسماندها، چربی ها و رسوب را از بین ببرد. با از بین رفتن عوامل ایجاد گازهای فاضلابی قطعا میتوان باعث از بین رفتن بوی بد فاضلاب هم شد. برای اینکار مقداری جوش شیرین (بهتر است به اندازه یک فنجان باشد) آماده نمایید و آن را داخل لوله توالت بریزید. بلافاصله نوشابه را مرحله به مرحله درون دستشویی بریزید. پس از یک ساعت لوله را با آب سرد شتشو دهید.

خدمات ما برای رفع بوی فاضلاب در کرج

 • بوی بد چاه آشپزخانه
 • بوی بد لوله سینک
 • از بین بردن بوی چاه فاضلاب
 • بوی بد ظرفشویی
 • بوی بد فاضلاب روشویی یا دستشویی
 • بوی بد فاضلاب لباسشویی
 • بوی بد توالت ایرانی
 • بوی بد توالت فرنگی
 • بوی بد فاضلاب در اتاق خواب
 • بوی بد فاضلاب حمام
  رفع بوی بد چاه سرویس بهداشتی


کارشناسان ما آماده شنیدن صدای شما عزیزان هستند تا در کوتاه ترین زمان ممکن شما را از شر بوی بد چاه فاضلاب خلاص کنند.

سوالات متداول رفع بوی بد فاضلاب

بله قطعا، اما قبل از هر چیز باید علت انتشار بوی فاضلاب در آپارتمان مشخص شود تا روش درستی برای رفع آن انتخاب گردد. معمولا بوی فاضلاب در مرحله اول ارائه خدمات رفع می شود، اما امکان دارد در شرایط خاص، نیاز به انجام کار در چند مرحله باشد.

اصلا کثیف کاری ندارد. دستگاه های این شرکت از جدیدترین و بروزترین دستگاه ها می باشند به همین دلیل تمام مراحل بدون کثیف کاری انجام می شود.

قیمت انجام کار بستگی به نوع مشکل دارد. چون علل مختلفی وجود دارد که باعث انتشار بو می شود، راه های مختلفی هم برای رفع آن وجود دارد. برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید.

بسیار باعث دلگرمی ماست اگر نظرتان را در پایین همین صفحه بنویسید. سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *